Niskocząsteczkowy kwas hialuronowy – Składniki – Vitis-Cosmetics

Niskocząsteczkowy kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy to naturalny związek występujący w organizmie człowieka w postaci hialuronianu sodu i odpowiadający za utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia.
Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem naszej skóry. Charakteryzuje się zdolnością do skutecznego wiązania wody. W organizmie pełni funkcje budulcowe oraz wypełnia przestrzenie międzykomórkowe stanowiąc rezerwuar wilgoci.

Ilość kwasu hialuronowego z wiekiem maleje, od 25-50 roku życia jego zawartość zmniejsza się aż o 50%, a około 80 roku życia ulega niemal całkowitemu zanikowi. Powoduje to, że skóra wolniej się regeneruje, staje się sucha, traci koloryt, zaczynają pojawiać się zmarszczki mimiczne.
Kwas hialuronowy to jeden z najbardziej pożądanych składników kosmetyków, od których oczekujemy mocno nawilżającego działania. Wykazuje silne właściwości odmładzające i wygładzające. Jego obecność w organizmie wpływa na utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry, wspomaga proteiny strukturalne skóry- kolagen oraz elastynę, a także stymuluje ich produkcję. Kwas hialuronowy wypełnia przestrzenie międzykomórkowe i tworzy niewidoczną cieńką barierę, która zabezpiecza skórę przed utratą wody. Ponadto tworzy naturalny filtr ochronny, który chroni skórę przed urazami i wnikaniem bakterii.

Kwas hialuronowy wykazuje niezwykle łagodne działanie, a więc może być stosowany nawet do pielęgnacji skóry wrażliwej. Jest idealny jako profilaktyka przeciwstarzeniowa młodej skóry, wsparcie
Kto powinien stosować kosmetyki z kwasem hialuronowym?

Kwas hialuronowy wykazuje niezwykle łagodne działanie, a więc może być stosowany nawet w przypadku skóry wrażliwej, skłonnej do zaczerwienień. Kosmetyki z kwasem hialuronowym powinny być stosowane jako profilaktyka przeciwstarzeniowa młodej skóry oraz jako ochrona skóry narażonej na działanie słońca i innych niekorzystnych czynników zewnętrznych, które negatywnie wpływają na barierę hydrolipidową skóry. Świetnie sprawdzi się w pielęgnacji dla kobiet w okresie menopauzy, którym spada poziom wilgoci skóry. Stanowi ulgę dla skóry suchej, odwonionej i przesuszonej. Zaleca się również osobom pracującym w klimatyzowanych pomieszczeniach, osobom pracującym wiele godzin przed komputerem- do pielęgnacji okolic oczu.

Natychmiastowe działanie kwasu hialuronowego

Po zastosowaniu kosmetyku z kwasem hialuronowym efekt nawilżenia jest odczuwalny natychmiastowo. Skóra natychmiast jest ukojona, nawodniona i wypełniona. Przy regularnym stosowaniu następuje wyraźne wygładzenie struktury skóry, redukcja drobnych zmarszczek oraz zmniejszenie skłonności do podrażnień. Następuje widoczna poprawa napięcia i elastyczności skóry, redukcja cieni pod oczami, ogólna poprawa kondycji skóry, a twarz wygląda na wypoczętą.

Jaka jest różnica między kwasem hialuronowym wysokocząsteczkowym a niskocząsteczkowym?

Masa cząsteczkowa kwasu hialuronowego wpływa na mechanizm jego działania. Kwas wysokocząsteczkowy, ze względu na wielkość cząsteczek, nie jest w stanie przeniknąć do warstwy rogowej naskórka i zapewnia nawilżenie tylko w górnych partiach skóry.
Z kolei kwas niskocząsteczkowy, dzięki mniejszej masie cząsteczkowej ma możliwość penetracji w głąb skóry. głęboko przenika do skóry właściwej w celu jej pełnego nawodnienia i wizualnie zmniejsza zmarszczki, ponieważ działa „wypychająco” na zmarszczki oraz poprawia elastyczność i nawilżenie skóry.
Znajdziesz go w:

  • krem odżywczo-liftingujący na dzień
  • krem intensywnie regenerujący na noc
  • intensywnie odżywczy krem pod oczy
  • intensywne serum pod oczy
  • odżywczy peeling do ciała